CZYSTEK

  czysteku Czystek (Cistus) to zioło, któremu są przypisywane wyjątkowe właściwości zdrowotne.
Czystek – a konkretnie picie herbaty z czystka, dzięki zawartości polifenoli – silnych antyoksydantów, jest skuteczne w walce z wieloma chorobami.

u  Polifenole zawarte w czystku to substancje, które neutralizują wolne rodniki mogące przyczynić się do powstania wielu chorób, w tym tych nowotworowych. Ponadto hamują one powstawanie i rozwój stanów zapalnych w organizmie, a także wzmacniają, dodają energii, poprawiają ogólne funkcjonowanie i samopoczucie. Ochraniają też naczynia krwionośne i hamują utlenianie się „złego” cholesterolu LDL, zapobiegając tworzeniu się blaszek miażdżycowych. Polifenole wspierają także funkcjonowanie układu odpornościowego oraz walczą z drobnoustrojami i grzybami.
Czystek ma także za zadanie pomóc w chorobach gardła i przy kaszlu. Może być także stosowany na biegunkę, alergie, choroby skóry i półpasiec.

u  Czystek może mieć postać nie tylko herbaty, lecz także tabletki do ssania lub kapsułki.

u  Czystek jest suplementem (środkiem uzupełniającym dietę),  a nie lekiem! W związku z tym nie można w zamian za niego zrezygnować z terapii zaleconej przez lekarza, ponieważ może mieć to bardzo niebezpieczne skutki zdrowotne. Osoby, które zmagają się z różnego rodzaju chorobami i przyjmują leki, przed spożyciem czystka powinny skonsultować się z lekarzem – mieszanie niektórych ziół z lekami może bowiem mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Zioła mogą zmienić działanie leków – wzmocnić lub osłabić zaleconą dawkę i wywoływać szkodliwe działanie zapisanego lekarstwa.

Related post

X